понеділок, 20 лютого 2017 р.

Зима, що нас змінила

«У глибокій скорботі схиляємо голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні», - з таких слав розпочалася загальношкільна лінійка в Оситнязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Перед очима дітей ніби пройшли картини Революції Гідності. Згадували перших Героїв Небесної Сотні: науковців, викладачів, студентів, вчителів, художників і просто пересічних киян. Вони своїм життям викупили свободу для мільйонів українців. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті.
На закінчення заходу пролунала пісня «Пливе кача по Тисині». Не було байдужих, бо всі любимо свою Україну!

Слава Україні! Героям слава!

неділя, 19 лютого 2017 р.

20 лютого - офіційний День Героїв Небесної Сотні

Його відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Саме в ці дні, три роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. А 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану, нагадує Укрінформ.
Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.
Нагадаємо, трагічний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.
До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих.
З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 особи, після 21 лютого – ще вісімнадцять.
Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білорус, вірменин та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.
104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Україна заплатила високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.


Масляна!

Масляна – древнє слов’янське свято, що дісталося нам у спадщину від язичеської культури, яке збереглося й після прийняття християнства. Масляна була сприйнята християнською церквою фактично як релігійне свято й одержала назву Сирного чи Сиропусного тижня, але це не змінило її внутрішньої суті. Масляна приходиться на тиждень, що передує Великому посту. Масляна – це, насамперед, ситна їжа. Тому немає нічого неправильного в тому, щоб у цей час поласувати, скуштувати щось смачненьке і не відмовляти собі ні в чому. У традиційному побуті завжди вважалося, що людина, яка погано і нудно провела тиждень, буде невезучою протягом усього року.

пʼятниця, 17 лютого 2017 р.

Системний підхід до національно-патріотичного виховання в школі

Запрошую до обговорення:
у статті обґрунтовано актуальність проблеми національно-патріотичного виховання в школі й визначено основні суперечності цього процесу. Розкрито сутність системного підходу та його основні вимоги, визначено та схарактеризовано складники системи національно-патріотичного виховання, у тому числі управління, що забезпечує інтеграцію складників у цілісну систему і розвиток цієї системи.
Стаття. Системний підхід до національно-патріотичного виховання в школі

четвер, 16 лютого 2017 р.

Свято валентинок-веселинок

14 лютого - свято всіх закоханих, день святого Валентина. Свято дружби, свято валентинок-веселинок відбулося в нашій школі. Учні 6 класу показали свої вміння, ерудицію, талант та здібності. Хлопці говорили дівчаткам компліменти, заплітали косичку, змагались в ерудиції та танцювали веселий танок "Арочка". А на завершення свята всі учасники прикрасили "Дерево дружби" сріблястими бантиками. Свято відбулось, а Валентином і Валентинкою було обрано пару - Аню та Віталія, найспритніших, найкмітливіших та найерудованіших. Вони цілий рік будуть носити це почесне звання. Хай живе дружба і взаєморозуміння!

понеділок, 13 лютого 2017 р.

Дорогами Афгану

15 лютого 2017 року - 28-ма річниця виведення радянських військ із Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У нашому селі проживають п'ять воїнів-афганців: Темченко С.М., Семененко О.Д., Александров Л.О.,Манукян К.К. та Петруляк В.О. Учні школи привітали їх зі святом і побажали душевного спокою, миру, щастя у великому домі, який зветься Україна.
З учнями 8 класу було проведено виховну годину на тему: "Афганістан болить в моїй душі", використовуючи матеріали загальношкільного стенду з однойменною назвою. Учні познайомилися з подіями, коли наші воїни-земляки виконували інтернаціональний обов'язок в Афганістані, переглянули документальний фільм "Дорогами Афгану", який був знятий 15 років потому.
Хай буде все, що має бути:
І тихі радощі життя,
Калини цвіт і вишень біле диво,
І мирних ранків сонячність щаслива,
І наша вдячність нескінченна,
І України бойові знамена.

пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

         10 лютого 2017 року закінчився Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: "Зроби свій вибір на користь здоров'я". Традиційно в цей день ми робимо його підсумок. Учні 1-9 класів підготували міні-вистави, літературно-музичні композиції, загадували загадки та показували сценки про те, як треба берегти своє здоров'я. Захід сприяв тому, що діти вкотре повторили правила про здоровий спосіб життя.

вівторок, 7 лютого 2017 р.

Флешмоб #22 Pushup Challenge

  В акції, яку було передано нашій школі Великосеверинівською ЗШ І-ІІІ ступенів, 07 лютого 2017року взяли участь 19 учнів (хлопчиків та дівчаток) нашої школи та вчитель фізичного виховання Базик Л.І. Всі учасники віджалися 22 рази і передали естафети Підлісненській філії КЗ "Олександрівське НВО №2".
Інформація про флешмоб
     22 Pushup Challenge - флешмоб, започаткований у США в 2016 році, який набув значної популярності в різних країнах світу. Має за мету підтримання учасників бойових дій з посттравматичним синдромом, підтримку воїнів та загартування тіла. Учасники акції упродовж 22 днів віджимаються від підлоги 22 рази перед відеокамерою і передають естафету.
 Сучасну назву флешмоб отримав після оприлюднення звіту департаменту у справах ветеранів у США в липні 2016 року про самогубства серед ветеранів США за 2014 рік. З'ясувалося, що близько 22 ветеранів щодня накладають на себе руки. Для попередження самогубств серед ветеранів був започаткований рух #22Kill, на сайті якого можна пожертвувати гроші на допомогу ветеранам, а також ведеться рахунок віджимань.